top of page
Search

Naujų darbuotojų įvedimo kultūros stiprinimas

Rugsėjo 10 dieną vyko mentorystės mokymai, skirti naujų darbuotojų įvedimui į darbą organizacijoje. Mokymų metu Forumo organizacijų narių darbuotojai sužinojo ir dalinosi, kokie žingsniai darbuotojų įvedimui yra svarbūs, ką jie taiko savo organizacijose.

Šie mokymai buvo impulsas pergalvoti savo vaidmenį ir veiksmus įvedant naujus darbuotojus, tačiau grupės procesas nesibaigia su mokymų pabaiga. Kad žiniosi nepasimestų tarp kitų reikalų, projekte “Asmeninio augimo ir profesionalumo vystymo programa neformalaus NVO Forumo darbuotojams“ yra numatyta, kad 15 darbuotojų bus įvesti pagal naują išmoktą metodiką. Taip pat yra numatytos mentorių intervizijos, kuriuose tie patys dalyviai reflektuos savo patirtį taikant tą metodiką ir mokysis iš jos.

Dalinamės keleto dalyvių atsiliepimais apie vykusius mokymus:


„Mokymai tikrai buvo labai puikūs, nes jie buvo labai konkretūs, su konkrečiais gyvenimiškais pavyzdžiais ir patarimais. Net su namų darbu, kuriam buvo lyg ir sunku surasti laiko, bet tai padėjo užtvirtinti žinias ir pasiruošti atmintinę naujo darbuotojo priėmimui, kuri tikrai bus panaudota ateityje. Taip pat iš dalyvių pasidalinimų išgirdau labai vertingų jų įmonėse jau taikomų praktikų, kurias tikiuosi panaudoti ateityje“ (Rasa).


„Mokymai - tai atskaitos taškas. Juose susidėliojo mintys į stalčiukus, išsigrynino esmė. Atlikome namų darbus, kurie patapo mūsų mokyklos naujo darbuotojo įvedimo plano pamatu. To plano jau pradėjome laikytis, nes jau turime "ant ko" išbandyti. Žinoma, dar reikia daug dalykų susistyguoti, bet pradžia yra, o noro tęsti taip pat“ (Neringa).


„Man mentorių mokymai tikrai buvo labai įdomūs ir naudingi, visų pirma suprasti, kas tai yra ir kaip turi būti palydimas naujas darbuotojas ir ne tik, esame mentoriais ir savo kolegoms, kurie dirba trumpiau. Jaučiau nerimą, ar įmanoma suderinti savo kasdieninį darbą, kurio kaip tik šiuo Covid 19 periodu padaugėjo, ir dar palydėti savo naujus kolegas. Bet man patiko lektorės žodžiai, viską darykime iš lėto, palaipsniui. Tad taip stengiuosi ir daryti, o svarbiausia būti visada pasiruošusiai bet kada kai reikia pagalbos kolegai, jį išklausyti ir kiek yra galimybių padėti kuo lengviau integruotis į naują kolektyvą, kartu (ypač šiuo etapu) įveikti sunkumus, dalintis savo patirtimi.

Tad šie mokymai tikrai praturtino mane ir įkvėpė būti savo bendruomenės ambasadore ir kitiems perduoti pozityvumo, ištvermės" (Milda).


Mentorystės mokymai buvo finansuoti įgyvendinant projektą “Asmeninio augimo ir profesionalumo vystymo programa neformalaus NVO Forumo darbuotojams“.

112 views

Comments


bottom of page