top of page
Search

KSI FORUMO reakcija dėl nemokamo viešojo transporto Vilniaus mieste


2022 metų lapkričio 16 dieną Vilniaus miesto Savivaldybės puslapyje pasirodė pranešimas Spaudai, kuriame pristatomas sprendimas, kad Vilniaus mieste nemokamu transportu galės naudotis "socialines paslaugas teikiančių įstaigų, kurių savininkė ir (ar) dalininkė yra Vilniaus savivaldybė ir savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“, darbuotojai".


Krikščioniškų socialinių iniciatyvų Forumo nariai, nevyriausybinės organizacijos, kreipėsi raštu norėdamos atkreipti dėmesį, kad nemokamu viešuoju transportu turėtų teisę naudotis ne tik įstaigų, kurių savininkė ar dalininkė yra Vilniaus savivaldybė, bet ir nevyriausybinių organizacijų nariai.


Vicemero Tomo Gulbino teiginys, kad „Socialines paslaugas teikiančių ir kultūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestis nėra labai konkurencingas“, tinka ir nevyriausybiniam sektoriui, arba čia jis yra net labiau aktualus. Biudžetinės įstaigos gauna stabilų savivaldybės finansavimą, tuo tarpu nevyriausybinės organizacijos įprastai veiklas vykdo iš pačių iniciatyva gautų projektinių lėšų, kas reikalauja papildomų žmogiškųjų ir finansinių resursų. Projektinė veikla yra ribota laike, todėl organizacijos nuolat darbuojasi ieškodamos įvairių finansinių galimybių.


Dalinamės Vilniaus miesto savivaldybės atsakymu, kuris mus nuvylė. Nemokamų viešojo transporto bilietų skyrimas prilyginamas darbdavio (Vilniaus miesto savivaldybės administracija) taikomai motyvavimo priemonei darbuotojų atžvilgiu, tai skamba kaip privataus, o ne viešojo sektoriaus atstovų laikysena.


Taip pat rašte teigiama, kad „Vilniaus miesto socialinių paslaugų skyrius organizuodamas socialines paslaugas (...) sudaro galimybes nevyriausybinėms organizacijoms numatyti transporto ar transporto paslaugų įsigijimo išlaidas“. Žinodami, koks įtemptas yra projektinis finansavimas KSI Forumo nariams- nevyriausybinėms organizacijoms- ir girdint būtent šiais metais kylančius pasvarstymus nutraukti kai kurias socialines paslaugas dėl nepakankamo finansavimo- viešojo transporto apmokėjimas darbuotojams niekaip netaptų prioritetu.


11 views

Comments


bottom of page