top of page
Search

KOKYBĖS SOCIALINIAME DARBE klystKELIAIKeletą praėjusių savaičių „Krikščioniškų socialinių iniciatyvų forumas“ su Pal. J. Matulaičio centru kartu dirbo prie konferencijos organizavimo. Norėjosi sukurti renginį, kuriame būtų įdomu ir naudinga dalyvauti dirbantiems socialinių paslaugų srityje.

  • Pirmajame pranešime, kurį pristatė doc. dr. Gintautas Sakalauskas, buvo kalbama apie tai, kas svarbu kuriant santykį su klientais, kaip reikalinga pastebėti žmogų masėje, skirti jam laiko ir koks svarbus yra autentiškas veikimas, kai dirbama neapsiribojant formalumais, matoma augimo, pokyčio galimybė.

  • Vėliau doc. dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė kalbėjo remdamasi atliktais tyrimais apie reakciją į nepilnamečių delinkvencinį elgesį Lietuvoje. Susimąstyti privertė tyrimų metu išryškėjusios pseudopripažinimo strategija ir imituojama pagalba, kai iš tiesų jauni žmonės tik dar labiau atstumiami, o „sistema netobulėja efektyvios pagalbos prasme“. Stebėtina, kad net žinant, kad taikoma netinkama darbo strategija, vis tiek dirbama taip pat, o pokytis galimas tik pastebint, reaguojant, įsitraukiant ir bendradarbiaujant. Iš tiesų bendradarbiaujant. Nes „socialiniame darbe negali būti kitos strategijos, tik pripažinimo“.

  • Konferenciją užbaigė atvira diskusija apie kokybę socialiniame darbe ir įvairiuose pagalbos teikimo lygmenyse. Diskusijoje dalyvavo LR Seimo narys Linas Kukuraitis, „Šv. Jono vaikų“ direktorė Rita Augutienė, dr. psichologas-psichoterapeutas Viktoras Keturakis ir dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė. Apibendrinant – labai džiaugiamės, kad konferencijoje dalyvavo ir susitiko gausus būrys savivaldybės, politikos formavimo, projektus administruojančių institucijų ir socialines paslaugas teikiančių organizacijų atstovų. Iki kitų prasmingų susitikimų! Konferencija - baigiamasis projekto “Asmeninio augimo ir profesionalumo vystymo programa neformalaus NVO Forumo darbuotojams", kuris finansuojamas "Aktyvių piliečių fondo", renginys.
46 views

Comments


bottom of page